Verrassend is het niet, opmerkelijk ook niet. Of het verstandig is, zal in de toekomst blijken. Maar duidelijk is dat Feyenoord definitief voor nieuwbouw gaat. De Rotterdamse club neemt afscheid van de oude vertrouwde Kuip en hoopt over een aantal jaar in een fonkelnieuw stadion uit te groeien tot de grootste club van ons land.
Zoals reeds afgelopen vrijdag in FC Rijnmond besproken is de leiding van Feyenoord er heilig van overtuigd dat een nieuw stadion de club meer kansen biedt dan een gerenoveerd onderkomen. Achter de schermen is de afgelopen maanden daarom hard gewerkt om de eerste stappen in een nieuw traject goed te kunnen zetten.
Alles wijst er nu op dat voorafgaand aan het bekerduel Feyenoord-Willem II van komende donderdag een eerste bijeenkomst gepland staat van een werkgroep die zich met de ontwikkeling van het stadion én het gebied er omheen gaat bezighouden. Het wereldberoemde architectenbureau OMA van Rem Koolhaas, consultant Arup en een door Feyenoord ingehuurde projectmanager schuiven aan bij vertegenwoordigers van club en gemeente. Zij zullen plannen ontwikkelen, die voor de zomer door de Feyenoord-familie en de Rotterdamse politiek beoordeeld moeten worden.
Het ligt in de lijn der verwachting dat de werkgroep plannen voor drie stadion-varianten zal ontwikkelen. Uiteraard is bouwen op de plek van de huidige Kuip één van die varianten, een andere is bouwen aan de boorden van de Maas. De gemeente wil het nieuwe stadion gebruiken als aanjager om het oostelijk gedeelte van Rotterdam-zuid flink onder handen te nemen.
De voetbalclub Feyenoord heeft altijd aangegeven te kiezen voor de stadion-variant die de club ‘onder de streep’ het meeste geld oplevert. Eerdere pogingen om nieuwbouw te realiseren strandden onder meer door een gebrek aan draagvlak binnen de politiek. Een verkennerstraject liep daarna uit op een complete mislukking, omdat het uitverkoren bouwbedrijf BAM en Feyenoord het niet eens werden over de vernieuwbouw van de Kuip.
De bestuurders van Rotterdam zijn al jaren duidelijk als het over het stadion-dossier op Rotterdam-zuid gaat: er moet sowieso een oplossing komen voor de oude Kuip. De gemeente wil niet opgezadeld worden met een leegstaand stadion zonder functie. Een nieuw onderkomen bouwen op de plek van de huidige Kuip (of op een gedeelte daarvan) lijkt dan ook de meest logische optie.
Zowel binnen Feyenoord als de gemeente wil nog niemand reageren op de berichtgeving over het stadion. De verwachting is dat de club tijdens haar nieuwjaarsreceptie op dinsdag 12 januari openheid van zaken zal geven.
Één Reactie
Erwin
Heb afgelopen vrijdag ook Rijnmond gezien maar kom niet tot de conclusies die in dit artikel worden aangedragen.
Voor zover ik het heb gevolgd gaat Feyenoord met OMA en Koolhaas in gesprek en is er nog geen enkele besluitvorming geweest. Dit Artikel is wel erg suggestief en maakt vele aannames welke vervolgens zo worden neergezet alsof het al een feit is. Dit lijkt meer op een hetze tegen een nieuw stadion, dit terwijl daar officieel nog helemaal niets over bekend is.
En waarom een plaatje van Red de Kuip als je er zo stellig van bent dat het een nieuw te bouwen stadion zal worden?