Fred Rutten is goed gemutst ook al heeft hij nog geen idee hoe de Feyenoord-selectie eruit gaat zien.
In gesprek met Voetbal International bekijkt de nieuwe Feyenoord-coach de situatie uiterst nuchter, maar dat wil niet zeggen dat hij de kat uit de boom gaat kijken. “We hebben geen tijd om te wachten.”
Feyenoord moest de voorbereiding al met een beperkte groep beginnen en nu meerdere spelers het nest verlaten, dreigt de selectie enorm uitgedund te worden. “Ik richt me op wat wél aanwezig is”, spreekt Rutten zich simpel maar helder uit. “En daarmee willen we ons zo goed mogelijk voorbereiden op wat er komen gaat.”
En dus traint Rutten met de spelers die hij voorhanden heeft hard, maar met veel humor en plezier doorspekt. Ruimte in het tijdspad bestond niet om met de voorbereiding te wachten op de internationals. Over twee weken al mag Feyenoord aantreden in de voorronde van de Champions League. “Laten we op 1 september maar over een doelstelling gaan praten, tot die tijd kan het elke dag weer veranderen”, geeft Rutten aan. Voordat deze transferperiode is afgesloten, heeft Rutten geen behoefte om over landstitels of welke klassering in de Eredivisie dan ook te spreken.