Feyenoord heeft in de kwartfinale van de Beker geloot tegen Ojakkes. Uit nog wel. En dat gaat zonder supporters van Feyenoord gebeuren. Tenzij burgemeester Aboutaleb en zijn collega uit 020 anders beslissen. Dit MOET gebeuren.
De KNVB liet weten dat het aan de burgemeesters is om te besluiten of Feyenoord-fans bij deze kwartfinale-kraker kunnen zijn. Ergo: het woord is aan Aboutaleb.
“Eén ding is zeker, Feyenoord wint de Beker!”
Dat was de gevleugde stadionknaller van Het Legioen van Feyenoord in de jaren negentig. In 1991, 1992, 1994 en 1995 wonnen we de ‘dennenappel’ zoals Willem van Hanegem dat noemde. Rotterdammers zijn vechters. Feyenoord al sinds mensenheugnis een echte cupfighter. Alleen de laatste jaren zit het ons niet mee.
De laatste Cup-winst dateert van 2008 toen we Roda JC versloegen in de finale en in 2003 verloren we van FC Utrecht.
Maar nu gaat het om de finale van 2010 toen we van Ojakkes verloren in de finale. In 2009 hebben de burgemeesters van 020 en Rotterdam afgesproken dat er vijf jaar lang geen supporters mee kunnen bij uitwedstrijden tussen de twee teams. In 2010 speelden Feyenoord en Ajax tegen elkaar in de finale van de beker.
Competitievervalsing
Nu wordt de bekerfinale traditiegetrouw gespeeld in onze tempel, De Kuip in Rotterdam. In 2010 werd daarom bij hoge uitzondering besloten om de finale in twee wedstrijden te laten verlopen. In dit geval in Rotterdam en ‘daar’. Vanwege de ‘veiligheid’ en omdat het niet eerlijk zou zijn om bij een finale in het thuisstadion van Feyenoord die ploeg uit 020 te laten spelen zonder uitsupporters. Dit was natuurlijk competitievervalsing van de hoogste orde. In Nederland spelen we een finale èn bekerwedstrijden (!!!) in één wedstrijd. Zoals in vele landen. Italië is een land dat nog anders werkt, daar worden bekerwedstrijden altijd over twee wedstrijden gespeeld, maar verder worden bekerwedstrijden altijd over 1 wedstrijd gespeeld.
Dat maakt de Nederlandse Beker ook zo aantrekkelijk. Eén pot. Alles of niets. Pompen of verzuipen. De kortste route naar een echte prijs en Europees voetbal.
ACTIE!!
Nu heeft Feyenoord voor de kwartfinale geloot tegen de grote rivaal uit die andere stad. UIT! Een uitwedstrijd dus. Dit zou betekenen dat Feyenoord deze belangrijke wedstrijd in Damsko moet spelen zónder de eigen supporters.
Dit kan en mag niet gebeuren! Er zijn drie opties.
1. Er mogen Feyenoord-supporters naar deze wedstrijd toe en je speelt één wedstrijd.
2. Gelijke monniken, gelijke kappen: we spelen het – net als in 2010 – over twee wedstrijden. Zonder uitsupporters. In dit geval eerst uit, daarna in onze eigen Kuip.
3. Indien er geen Feyenoord-supporters mee mogen, dan moet Feyenoord besluiten om NIET te spelen.
De KNVB liet eerder dus al weten dat zij het laten aan de burgemeesters, maar dat ze vinden dat bij een wedstrijd ook uitsupporters aanwezig moeten kunnen zijn. Nu weten we allemaal dat de voorzitter van de KNVB ene Michael van Praag is. Oud-voorzitter van die ene club en u kunt wel raden waarom toen in 2010 die finale over twee wedstrijden werd gespeeld. En bespaar me alsjeblieft de argumenten over veiligheid, kosten en wat dan ook. Het is en blijft een schande voor het voetbal en een gigantische competitievervalsing.
Nu de zogenaamde feestdagen eraan komen en niemand in de ambtelijke molen enige uitspraak daarover wilt doen (de gemeente Amsterdam liet weten pas begin januari met meer duidelijkheid te kunnen komen), moeten we dus NU ons standpunt duidelijk maken. Optie 1, optie 2 of optie 3!
MAAR IN ELK GEVAL NIET ZONDER FEYENOORDSUPPORTERS BIJ DE WEDSTRIJD!
Wat we in elk geval kunnen doen is ons standpunt duidelijk maken. Daarom hebben we een Facebookpagina opgezet. Hier kun je stemmen voor welke optie je bent en hoe meer likes, hoe meer men kan zien wat het publiek vindt.
Power to the people!
En voor iedereen die het vergeten is, DIT is wat uit-fans betekenen in bekerwedstrijden. 1995. Golden Goal. Mike Obiku. Held.