Voor buitenstaanders is jeugdtrainer Cor Adriaanse bijna niet meer weg te denken op Varkenoord.
Ondanks een vervelende heupoperatie, die de oefenmeester in zijn zomervakantie onderging en waarvan het nog even de vraag is of het herstel aan het begin van het komende seizoen voltooid is, zal hij ook ergens na de zomervakantie weer ‘gewoon’ de eindverantwoordelijke van Feyenoord B1 zijn.
Afgelopen jaar maakte de ex-prof van FC Den Bosch een ‘net niet seizoen’ door met zijn ploeg. ,,We werden tweede op één punt van Ajax. Balen, want er had meer in gezeten.” In de ogen van Adriaanse liet zijn ploeg het in een aantal wedstrijden afweten: ,,Vooral in de uitwedstrijd tegen FC Groningen stelden de jongens me teleur. Net als ik bepaalde wedstrijden, zoals FC Twente-thuis (4-5), verloren we daar onnodige punten.”
Desondanks was Feyenoord B1 dit seizoen moeilijk te verslaan: ,,Van de 26 wedstrijden hebben we er maar vier verloren. Het is dus een feit dat het moeilijk winnen was van ons. Echter, als je wilt winnen moet je er meer uit halen en minder kansen missen.”
Pas op de laatste speeldag verzekerde Ajax B1 zich van het kampioenschap ten koste van zowel Feyenoord als AZ Alkmaar: ,,Ajax en AZ stonden voor de laatste wedstrijd gelijk en op eigen veld kregen wij AZ. We wonnen met 4-2, maar helaas deed Ajax hetzelfde tegen het al gedegradeerde Almere City.”
Ook in het bekertoernooi bleek Ajax de kwelgeest van de ploeg van Adriaanse. In de halve finale werd het duel tegen de Amsterdammers eerst gestaakt na noodweer, maar uiteindelijk trok Ajax met 2-0 aan het langste einde.
Volgend seizoen wacht Adriaanse een nieuwe uitdaging, want slechts twee spelers blijven behouden voor de B1:,,We krijgen er 16 nieuwe jongens bij. We beginnen allemaal weer op nul, dus iedereen moet gewoon de concurrentiestrijd aangaan. Iedereen moet het laten zien en ik kies het team dat dan bij elkaar past. Verder probeer ik gewoon aan te geven wat er gevraagd wordt om het eerste te halen.”
eacties
Ron Fuld op Facebook
Respect