Ronald Koeman is lovend over de ontwikkeling van Mitchell Te Vrede.
De aanvaller laat in de voorbereiding op het nieuwe seizoen in ieder geval een trefzekere indruk achter. In het oefenduel met FC Horst scoorde hij viermaal in negen minuten en afgelopen week tegen HHC Hardenberg viel hij op met drie rake kopballen.
“Mitchell is gewoon goed bezig”, erkent de oefenmeester van Feyenoord in gesprek met het Algemeen Dagblad. “In het zestienmetergebied is hij tot veel in staat, vooral door zijn kopkracht. Tegen Hardenberg speelde hij uitstekend. Hij zit duidelijk veel dichter tegen het eerste elftal aan dan vorig seizoen.”
Te Vrede, in 2011/12 nog actief voor Excelsior, speelde afgelopen seizoen welgeteld één minuut voor Feyenoord. Dat deed hij in de allerlaatste wedstrijd van het voetbaljaar: Te Vrede kwam tegen NAC Breda (1-0) in de slotfase het veld in voor topschutter Graziano Pellè, die een publiekswissel kreeg.
Zelf is Te Vrede ook tevreden. “Ik moet nu zorgen dat ik in beeld ben als Pellè er weer een keer niet bij is. Of als er in wedstrijden nog iets moet worden geforceerd, dan moet ik er staan. Ik train hard en ben blij dat ik al zeven goals heb meegepikt.”