donderdag 27 juli 2017
|     Rotterdam  

Trainers

Lijst van trainers van Feyenoord

PeriodeTrainerBijzonderheden
   
1921 – 1922Bill Julianeerste Feyenoordcoach
1922 – 1924(geen)geen hoofdcoach door geldgebrek
1924 – 04-1925Harry Waiteswerd ontslagen wegens tekort aan kwaliteit
04-1925 – 1926Engel GeneugelijkGeneugelijk nam in de zomer van 1925 tijdelijk de training over. Zelfs met hulp van Adriaan Koonings bleek het trainerschap voor de masseur te hoog gegrepen.
1926 – 1929Jack HallIn het najaar van 1926 kwam Jack Hall naar Rotterdam. Onder zijn leiding werd Feyenoord in 1928 kampioen van Nederland. Na een teleurstellend seizoen in 1929 vertrok hij naar PSV
1929Joseph Lambvertrok na enkele maanden vanwege heimwee
1929 – 1930Bertus Bul, Cor van der Velde en Puck van Heel (interim)eigenlijk spelers hielden tijdelijk het eerste elftal draaiende
1930 – 1931Jaap Kruyswas eigenlijk bestuurslid technische zaken
1931 – 1935Eddy Donaghy
1935 – 1939Richard Dombibijgenaamd De Wonderdokter
1939 – 05-1940Jack Hallkeerde terug, vertrok vanwege de oorlog in mei 1940
05-1940 – einde seizoenKarel Kaufmann (interim)
1940 – 1941Theo Huizenaarwas eigenlijk masseur en bokstrainer
1941 – 1942Kees van Dijkeoud-speler
1942 – 1946Kees Pijloud-speler
1946 – 1950Adriaan Kooningsoud-speler, bijgenaamd De King
1950 – 1951Harry Topping
1951 – 1952Richard Dombikeerde voor een seizoen terug in De Kuip
1952 – 1955Adriaan Kooningskeerde terug als hoofdcoach, werd daarna kantinebeheerder
1955 – 1956Richard Dombikeerde voor een tweede maal terug als hoofdcoach
1956 – 1958Jaap van der Leckeerste Feyenoordtrainer in het betaald voetbal
1958 – 1959Piet de Wolfpromoveerde van assistent naar hoofdcoach
1959 – 1961George Sobotkabehaalde het eerste landskampioenschap
1961-1963Franz Fuchs
1963-1964Norberto Höflingkwam van Club Brugge
1964-1967Willy Kmentbehaalde voor het eerst de dubbel
1967-1969Ben Peeterspromoveerde van jeugdtrainer naar hoofdcoach, werd daarna weer jeugdtrainer
1969-1973Ernst Happelwon in 1970 de Europacup 1, vertrok in 1973 naar Club Brugge
1973Ad Zonderland (interim)
1973-1975Wiel Coerverwon in 1974 de UEFA Cup
1975-maart 1976Antoni BrzanzczykWeigerde te schreeuwen tegen zijn spelers
1976Ad Zonderland (interim)vertrok na deze klus naar FC Den Bosch
1976-1978Vujadin Boskov
1978-1980Václav Ježek
1980-1981Clemens Westerhof (ziektevervanging)
1981-1982-Václav Ježek
1982-1983Hans Kraay sr.oud-speler, moest stoppen wegens hartklachten
1983Ab Fafié (ziektevervanging)oud-speler
1983-november 1984Thijs Libregtsoud-speler, kwam over van PSV, vertrok wegens gebrek aan waardering naar Aris Saloniki
november 1984-1986Ab Fafiévertrok eveneens naar Aris Saloniki
1986-1988Rinus Israeloud-speler, werd te cynisch bevonden
1988-1989Rob Jacobsoud-speler, vertrok na aanvaringen met technisch directeur Hans Kraaij
1989-december 1989Pim Verbeekwerd aan de kant gezet na een destastreuze seizoensstart
december 1989-maart 1991Gunder Bengtsson/Pim Verbeekwerden beiden ontslagen na 6-0 verlies tegen PSV
maart 1991-einde seizoenWim Jansen (interim)oud-speler, bijgenaamd Mister Feyenoord
1991-maart 1992Hans Dorjeemoest stoppen wegens gezondheidsklachten
maart 1992-einde seizoenWim Jansen (ziektevervanging)vertrok na onenigheid met de clubleiding
1992-oktober 1995Willem van Hanegemoud-speler Ontslag wegens slechte resultaten
oktober 1995-oktober 1997Arie Haanwerd ontslagen na slechte seizoensstart
oktober 1997-april 2000Leo Beenhakkernam ontslag om technisch directeur bij Ajax te worden
april 2000-einde seizoenHenk van Stee (interim)was eigenlijk hoofd opleidingen
2000-2004Bert van Marwijkwon in 2002 de UEFA Cup, vertrok na vier seizoenen naar Borussia Dortmund
2004-2005Ruud Gullitnam in overleg met de club zelf ontslag
2005-mei 2007Erwin Koemanzegde na de competitiewedstrijden zijn contract op, na aanhoudende kritiek
mei 2007-einde seizoenLeo Beenhakker (interim)was coach tijdens de play-offwedstrijden 2006-2007
2007-2008Bert van Marwijkkeerde voor een seizoen terug
2008- jan. 2009Gert-Jan Verbeekkwam over van sc Heerenveen, werd na een teleurstellende eerste seizoenshelft ontslagen
jan. 2009-einde seizoenLeon Vlemmings (interim)was assistent trainer
2009-13 juli 2011Mario Beenoud-speler, kwam over van NEC Nijmegen, vertrok nadat de spelersgroep hem wegstemde
26 juli 2011 – 1 juli 2014Ronald KoemanOud speler.
1 juli 2014-hedenFred Rutten


FR-Fanatic.nl © 2005 - 2016 All Rights Reserved | Dank aan: Feyenoord Headliner & Feyenoord Headlinez & Feyenoord Nieuwsbreak | Bronnen | Version 5.1