Feyenoord begint de laatste ronde van decompetitie op de vijfde plaats. De Rotterdammers gingen zondag inEnschede met 2-0 onderuit tegen koploper FC Twente en zagen daardoorachtervolger AZ, dat wist te winnen van Willem II, langszij komen. FCTwente behoudt dankzij de zege op Feyenoord de beste papieren omlandskampioen te worden. Leroy Fer kreeg geel in Enschede en isdaardoor geschorst voor de laatste competitiewedstrijd van het seizoentegen sc Heerenveen.
Feyenoord beleefde in de GrolschVeste een aardige openingsfase. De thuisploeg maakte een nerveuzeindruk, in de wetenschap dat bij winst een grote stap richting delandstitel werd gezet. De Rotterdammers hadden zodoende een lichtveldoverwicht, maar wisten dat niet om te zetten in kansen ofmogelijkheden.
Pas halverwege de eerste helft gooide FC Twentede schroom van zich af, daarbij aangemoedigd door de tussenstand bijAjax tegen Heracles Almelo. De Amsterdammers stonden snel op een 2-0voorsprong en waren zo virtueel koploper van de eredivisie.
Langkon Ajax daar niet van genieten, want vijf minuten voor rust kwamTwente op voorsprong tegen Feyenoord. Leroy Fer verspeelde de bal toenop het middenveld, door Karim El Ahmadi te kort aan te spelen, waarnaBryan Ruiz tussenbeide kwam. Hij stuurde Blaise Nkufo de diepte in ende Zwitserse spits schoot de bal vanaf een meter of tien hard in detouwen.
Krap tien minuten eerder was Feyenoord bij eensoortgelijke situatie goed weggekomen, nadat Ruiz met een steekpassKenneth Perez bereikte. De Deen week iets te ver uit naar derechterkant en schoot vanaf die positie voorlangs. Drie minuten eerderhad Perez een prachtig schot vanaf de rand van het strafschopgebied uiteen hoekschop van Theo Janssen gered zien worden door Mulder.
Narust nam de druk van Twente op het doel van Mulder iets af. Het tempoin de wedstrijd ging omlaag en het gevolg was dat de toeschouwers inEnschede een tweede helft zagen die zich voornamelijk op het middenveldafspeelde. Zij veerden alleen even op toen Kenneth Perez tien minutenna rust een vrije trap vanaf de linkerkant onder de lat weggetikt zagworden door de prima keepende Mulder.
Halverwege de tweedehelft moest de doelman echter zijn meerdere bekennen in Miroslav Stoch.De aanvaller dook in alle vrijheid voor zijn neus op, nadat Perez debal had ontfutselt aan Fer en Stoch vrij zette voor het doel. DeSlowaak bleef beheerst en passeerde Mulder in de korte hoek.
MarioBeen probeerde in de slotfase nog iets te forceren door Roy Makaay inhet veld te brengen, maar de aanvaller stond de geïsoleerd omgevaarlijk te kunnen worden. Slechts Fer kwam tien minuten voor tijdnog tot een schotkans, nadat Diego Biseswar doelman Sander Boschker veruit zijn doel had gelokt en de bal teruglegde op de middenvelder. Deinstormende Fer schoot vervolgens voorlangs.
Aan de anderekant verzuimde Douglas vlak voor tijd 3-0 te maken. De verdediger konvrij inkoppen uit een hoekschop van Janssen, maar raakte de lat.
FC Twente – Feyenoord 2-0
Scoreverloop: 40’ 1-0 Nkufo 68’ 2-0 Stoch
Scheidsrechter: Van Hulten
Geel: Fer, Schenkeveld (Feyenoord) Douglas (FC Twente)
Opstellingen: Feyenoord:Mulder; Schenkeveld, De Vrij, Hofland, Van Bronckhorst; Landzaat, ElAhmadi (46’ Bruins), Fer; Wijnaldum, Tomasson (61’ Biseswar) en Cissé(72’ Makaay). FC Twente: Boschker, Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli; Brama, Perez (71’ De Jong), Janssen; Ruiz, Nkufo en Stoch (90’ Vujicevic).
|
Recente Reacties
Floor in: Terence Kongolo naar AS Monaco
Hier leid Feyenoord onmiskenbare schade aan het elftal. De uitschuifba ...
Griekie in: Feyenoord heeft de opvolger van Rick Karsdorp binnen
Nol laat je niet gek maken Er komt misschien nog wel versterking Maar ...
nol in: Feyenoord heeft de opvolger van Rick Karsdorp binnen
Ik ben benieuwd wat er allemaal nog gaat vertrekken en wat nog komt ...
Glenn in: Feyenoord legt Mats Knoester langer vast
Alsmaar verdedigers en (verdedigende) middenvelders die bij Feyenoord ...
Glenn in: Een brutale jongen, echt een Feyenoordspeler met potentie
Alsmaar verdedigers en (verdedigende) middenvelders die bij Feyenoord ...